Čížkrajické stránky

Kalendář

Co je nového

Skialpy na Hinterstoderu

O víkendu 28. a 29. března jsme konečně vyrazili na skialpy. Martin mě na ně lákal už delší dobu, že prý je to krása a sport přesně pro mne. Nevím, jak na to přišel.
V sobotu jsme vyjeli ráno a po deváté už jsme byli v Hinterstoderu. Bylo krásně, sluníčko pražilo, takže sníh byl náležitě mokrý a těžký. Výstup byl docela dřina, aspoň pro mne... K chatě Prielschutzhütte jsme dorazili až odpoledne. Měli jsme v plánu přespat v nouzovém útulku pod terasou, takže jsme si v Budějicích nepůjčili klíč od standardního winterraumu. Ovšem terasu chalupa neměla! Celé první patro bylo pod sněhem a i do hlavního vchodu vedla díra ve sněhu jako do zemljanky. Nouzový útulek byl asi 4 metry pod sněhem... Naštěstí byl na chatě zrovna její správce, který se snažil odházet sníh zavalující lanovku na proviant. Martin mu pomohl házet a on nám za to půjčil klíč od winterraumu, což je vlastně místnost hned za vchodem do chaty. Bylo to tam luxusní! Zatopili jsme si v kamnech, uvařili večeři šli brzy na kutě s tím, že vstanem brzy a bude-li hezky, vyrazíme do sedla mezi Gross Prielem a Spitzmaurerem. Ovšem ačkoliv večer ještě zářily hvězdy, v noci už padla mlha vydržela do rána, kdy navíc ještě sněžilo. A hlavně bylo teplo, takže nebezpečí lavin. Dospali jsme, sbalili se a vyrazili dolů. Sjezd byl příšerný. Kousel pod chatou už nesněžilo, ale pršelo a sníh byl strašně težký. Terén ostatně taky. Nakonec jsme sjížděli s pásama a jediným cílem bylo dostat se ve zdraví dolů, o nějakém požitku z lyžování nemohla být řeč.
Naštěstí se nám to podařilo a když jsme se blížili k autu, už pořádně lilo. Vrátili jsme klíče od chaty a hurá domů.
Musím říct, že mě Martin úplně nepřesvědčil, že skialpy jsou sport pro mne. Nejspíš to bylo hodně taky trasou a podmínkami, ale pořád si myslím, že sport pro mne je kynologie a Martin by se s tím měl konečně smířit
Více fotek z akce najdete na: http://marcha.rajce.idnes.cz/Skialpy_Gross_Priel/
Žádné komentáře
 
Toto je zápatí Vašich stránek. Text můžete změnit v administraci v 'Nastavení stránek'.